Дарія Ребет. Спогади / Програма дослідження модерної історії та суспільства України імені Петра Яцика; Інститут історичних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка; Канадський Інститут Українських Студій Університету Альберти. Львів, Манускрипт-Львів, 2018, 176 с., іл. (Бібліотека «України модерної», серія «Спогади, щоденники, інтерв’ю»).

У виданні – інтерв’ю з відомою діячкою націоналістичного руху Дарією Ребет (1913-1992), записане 1989 р. у Мюнхені відповідальним редактором «Літопису УПА» професором Петром Потічним. Цей текст важливий і цікавий з огляду у першу чергу на непересічну особистість самої Д. Ребет, яка на той час очолювала Організацію українських націоналістів за кордоном (т. зв. «двійкарів»). Спогади проливають світло на низку аспектів історії ОУН, зокрема на внутрішні стосунки в організації в різні періоди її історії.

Переднє слово та коментарі до інтерв’ю написав доктор історичних наук Олександр Зайцев. Тут читач також знайде вступну статтю істориків дослідників Визвольного руху Миколи Посівнича і Василя Брелюса, де автори акцентують увагу на боротьбі за демократизацію ОУН, яку Дар’я Ребет разом із чоловіком – Левом Ребетом – вела з 1940 р., а особливо активно – в 1944–1954 рр. Саме ця боротьба передовсім і визначила місце Д. Ребет у історії націоналістичного руху.

З питань придбання книги просимо звертатися на електронну адресу <Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;. 

Додаткова інформація