3 серпня 2023 р. у Центрі міської історії Центральної та Східної Європи відбулася розмова "ЖІНОЧІ ВИМІРИ МИНУЛОГО: ЯК ІСТОРІЯ СТАЄ РЕАЛЬНІСТЮ" про (не)нові і віднайдені смисли студій жіночої історії в умовах повномасштабної війни за майбутнє. Причинком до дискусії стала колективна монографія "Жіночі виміри минулого: уявлення, досвіди, репрезентації" під науковою редакцією Оксани Кісь, яка незабаром побачить світ зусиллями Центру міської історії та Української асоціації дослідниць жіночої історії за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля.

8-11 червня 2021 р. відбулася Міжнародна онлайн конференція

“ЖІНОЧІ ВИМІРИ МИНУЛОГО:

УЯВЛЕННЯ, ДОСВІДИ, РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ”

присвячена 10-річчю діяльності УАДЖІ

Організатори - Українська асоціація дослідниць жіночої історії та Центр міської історії Центрально-Східної Європи, за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро-Київ Україна

UARWH conf 2021

Що ми знаємо про реальний історичний досвід реальних жінок у вирі різних історичних подій? Як ми уявляємо жіноче минуле в часи історичних катаклізмів та в роки відносного спокою? Як пережите жінками представлене в літературі, мистецтві та кіно? Як змінилися українські жінки під впливом подій, учасницями та свідками яких вони були? Які джерела можуть розповісти нам про життя та діяльність жінок найбільш повно і достовірно? Що може дати знання жіночої історії для розуміння сучасних процесів в Україні?

Від жовтня 2020 до червня 2021 Українська асоціація дослідниць жіночої історії спільно з Центром міської історії Центрально-Східної Європи, за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ – Україна втілила проект із запису циклу онлайн-лекцій та дискусій "ГЕНДЕРНІ ВИМІРИ ПРОСТОРІВ МОДЕРНОСТІ", присвячений розмаїтим гендерним досвідам довгого ХХ століття. Проект є частиною конференції з жіночої історії "Жіночі виміри минулого: уявлення, досвіди, репрезентації", яку було заплановано на жовтень 2020 р., однак з огляду на пандемію перенесено червень 2021 р.

UARWH logoCUH Logo UA EN Color 3 BL3 RM KIru 4C 1 1

Українська асоціація дослідниць жіночої історії та Центр міської історії за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля запрошують до участі у Міжнародній конференції до 10-річчя діяльності УАДЖІ

“ЖІНОЧІ ВИМІРИ МИНУЛОГО: УЯВЛЕННЯ, ДОСВІДИ, РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ”

Львів, 9–10 жовтня 2020

Термін подання заявок - 15 червня 2020 р.

10-ліття діяльності Української асоціації дослідниць жіночої історії, заснованої в жовтні 2010 року у Львові, – чудова нагода обговорити стан досліджень з жіночої історії в Україні, оглянути здобутки та виявити проблемні сторони студій над минулим українського жіноцтва, спільно поміркувати над перспективами розвитку цієї ділянки та її роллю в модернізації української історичної науки й історичної політики.

Додаткова інформація