У 2021 році Український жіночий конгрес у співпраці з Українською асоціацією дослідниць жіночої історії реалізували науково-просвітницький проект ЖІНОЧІ ІСТОРІЇ ЛІДЕРСТВА

Цей проєкт розповідає життєві історії та висвітлює діяльність видатних жінок з різних регіонів України, які наприкінці ХІХ - на початку ХХ століть в умовах відсутності чи значних обмежень прав жінок використовували доступні їм ресурси для створення нових можливостей для жіноцтва свого краю, сприяли покращенню становища жінок у різних сферах, допомагали жінкам забезпечувати свої інтереси.

 

women stories leadership poster

13 грудня 2023 відбулася онлайн-презентація колективної монографії ЖІНОЧІ ВИМІРИ МИНУЛОГО: УЯВЛЕННЯ, ДОСВІДИ, РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ  під науковою редакцією Оксани Кісль (Львів: ЦМІ, 2023). 

Книгу підготовано до друку у співпраці між Центром міської історії та Українською асоціацією дослідниць жіночої історії у партнерстві з Інститутом народознавства НАН України за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля бюро Київ — Україна.

book 2023 cover news1

3 серпня 2023 р. у Центрі міської історії Центральної та Східної Європи відбулася розмова ЖІНОЧІ ВИМІРИ МИНУЛОГО: ЯК ІСТОРІЯ СТАЄ РЕАЛЬНІСТЮ про (не)нові і віднайдені смисли студій жіночої історії в умовах повномасштабної війни за майбутнє. Причинком до дискусії стала колективна монографія "Жіночі виміри минулого: уявлення, досвіди, репрезентації" під науковою редакцією Оксани Кісь, яка незабаром побачить світ зусиллями Центру міської історії та Української асоціації дослідниць жіночої історії за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля.

2023.08.03 IMG 1556 1024x683

8-11 червня 2021 р. відбулася Міжнародна онлайн конференція

“ЖІНОЧІ ВИМІРИ МИНУЛОГО:

УЯВЛЕННЯ, ДОСВІДИ, РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ”

присвячена 10-річчю діяльності УАДЖІ

Організатори - Українська асоціація дослідниць жіночої історії та Центр міської історії Центрально-Східної Європи, за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро-Київ Україна

UARWH conf 2021

Що ми знаємо про реальний історичний досвід реальних жінок у вирі різних історичних подій? Як ми уявляємо жіноче минуле в часи історичних катаклізмів та в роки відносного спокою? Як пережите жінками представлене в літературі, мистецтві та кіно? Як змінилися українські жінки під впливом подій, учасницями та свідками яких вони були? Які джерела можуть розповісти нам про життя та діяльність жінок найбільш повно і достовірно? Що може дати знання жіночої історії для розуміння сучасних процесів в Україні?

Додаткова інформація